Her sene aynı manzara… Acemi kasaplar acilleri doldurdu

İstanbul’da Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban keserken yaralanan yüzlerce kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu.

Bayram namazının ardından bazı vatandaşlar kurbanlıklarını kesmeye çalışırken bıçak ve satır gibi aletlerle yaralandı.

Yaralananlar, tedavileri için yakınlarının yardımı ya da ambulanslarla kentin farklı bölgelerindeki sağlık kuruluşlarına ulaştırıldı.

Bu kapsamda, il genelindeki kamu hastanelerinin acil servislerine şu ana kadar 513 kişi başvurdu.

GÜLEREK ANLATTI: ARKADAŞIM BIÇAĞI KOLUMA SAPLADI

Ankara’da da yaralanan çok sayıda kişi hastanelere başvurdu.

Kurban keserken kolundan yaralanarak Ankara Bilkent Şehir Hastanesine gelen Salih Gültekin, başından geçenleri gülerek anlattı.

Uzun yıllardır kurban kestiğini ve ilk kez böyle bir kaza yaşadığını anlatan Gültekin, “Arkadaşım eti parçalarken bıçağı koluma sapladı. Herhangi bir sorun yok şu anda.” dedi.

“İLK DEFA ACEMİ KASAP OLDUK”

Gültekin, “Yıllardır kurbanımızı keseriz ama bu yıl ilk defa acemi kasap olduk, bıçağı yedik.” ifadelerini kullandı.

Yıllardır kurbanını kestiğini ve bu konuda artık ustalaştığını dile getiren Mesut Aktaş ise “Her sene kurbanımızı kendimiz kesiyoruz. Bu sene satırla yaraladım elimi.” diye konuştu.

Elini derin kestiğini ve tendonlarının koptuğunu belirten Aktaş, “Kendime güvenen bir insandım, ‘yok artık, ben yapmam’ derdim ama bu akşam beni de televizyonda izleyecekler.” dedi.

TRAKYA’DA 242 KİŞİ YARALANDI

Trakya’da bayram namazının ardından kurban kesim işlemleri başladı.

Kesim sırasında Edirne’de 22, Kırklareli’nde 7, Tekirdağ’da ise 213 kişi, hayvanların darbesiyle ya da kesici aletlerle yaralandı.

Yaralılardan bazıları yakınları aracılığıyla bazıları ise sağlık ekiplerince hastanelere götürüldü.

Daha çok el, parmak ve diz kesikleri gibi yaralanmaları bulunan “acemi kasap”lar, acil servislerdeki tedavileri sonrası taburcu edildi.

SAKARYA VE ÇEVRE İLLERDE 903 KİŞİ YARALANDI

Kocaeli’de kurbanlıkları keserken el, kol veya bacaklarından yaralananlar kentteki hastanelere geldi. İzmit, Derince, Körfez, Gölcük, Karamürsel, Gebze, Darıca, Kandıra ve Dilovası ilçelerinde 328 kişi, çeşitli hastanelerde tedavi gördü.

Sakarya’da da kesim işlemleri sırasında vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere giden 368 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Düzce’de ise sabah saatlerinden itibaren 62 kişi, acil servislerde tedavi altına alındı.

Zonguldak’ta kurbanlık kesiminde yaralanan 93 “acemi kasap”, başta Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi olmak üzere çeşitli hastanelere başvurdu.

Bolu’da ise kent merkezi ve Gerede ilçesinde kesim işlemleri yaparken yaralanan 52 kişiye hastanelerde müdahale edildi.

Trabzon, Rize, Giresun, Bayburt, Artvin, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Tokat ve Çorum, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir ile Kütahya’da da yüzlerce kişi acillere başvurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x